Varis Hastalığı Nedir, Neden Olur?

Görev yaptığım idea klinik Cerrahi Dal Merkezi alanlarından birde Varis Tedavisidir. Daha çok kalp damar cerrahi uzmanı meslektaşlarımın alanına giren bu hastalıkla ilgili özet bilgiler aktarmak istiyorum. Dünya genelinde 10 milyon’dan fazla varis hastaı olduğunu bilmenizi isterim. Genetik ve mesleki bir hastalık olması nedeniyle ülkemizdede rakam bir hayli yüksek olabilmektedir.

Varis Nedir?

Direkt olarak damarlarla ilgili bir hastalık olup kirli kanı kalbe toplayan toplar damarlarda meydana gelen fonksiyon bozukluğu sonucu ortaya çıkar ve mutlaka bilimsel tekniklerle tedavi edikmesi gerekmektedir. İlaç, krem, bitkisel karşım ve varis çorabı ile hastalığın tedavisi kesinlikle mümkün değildir. Sadece zaman kaybına neden olup daha işin içinden çıkılmaz noktalara gelmekten başka birşey sağlamaz. Çok fazla geç kalmadan hastalığınıza uygun yöntemle tedavi olmalısınız.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Son 10 yıla kadar genelde varis ameliyatı ile yapılan tedaviler halen teknolojik anlamda geri kalmış olan hastane ve sağlık merkezlerinde devam etmektedir. Biz idea klinik olarak ise hiç bir şekilde ameliyat uygulamayıp hastalarımız için büyük avantajlar sğlayan ameliyatsız varis tedavi yöntemlerini uyguluyoruz. 10-30 Dakika arasında süren tedavi sonucunda evinize, işinize dönersiniz.

Ameliyatsız Varis Tedavisi

3 Farklı teknik olup en son geliştirilen köpükle varis tedavi tekniği en önemli ve en çok uygulanan teknikler arasında yer bulmaktadır. Çünkü tüm varislerde uygulanır olması üstünlük sağlamaktadır. Bunun dışında Lazer sadece kılcal yeni oluşum varislerde, Radyofrekans ise kılcal ve orta boy varislerin tedavisinde uygulanmaktadır.

Varis Tedavi

Varis Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Maalesef sağlığımızı her zaman ihmal eden bir toplumuz. Aynı sorun varis problemi içinde geçerli olup genelde kalın (ileri derece) varis olana kadar tedavi olmuyor. Bu süreçte başlayan şikayetler (Ağrı, yanma, kaşıntı, şişlik ve ödem) yanısıra geceleri dayanılmaz kramplar hayat kalitemizi düşürmektedir. Bu sadece basit bir şikayet olup yinede tedavi olmamanız durumunda ise damar çatlamaları ve iyileşmeyen yaralar ile varis ülseri problemi karşınıza çıkacaktır.

Varis Ülseri Tehlikelidir

İleri derece varislere ulaşıpta tedavi olmayanlar için kaçınılmaz son olan Varis Ülseri maalesef çok ciddi bir durum olup bacaklarda 3-4 cm derinliğe varan ve aylarca iyileşmeyen yaralar oluşur. Varis ülseri tedavisi maalesef çok ciddi donanımlı hastanelerde yapılması gerekir.

Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN, Doç. Dr. Onur GÜRER, Op. Dr. Serkan AKARSU, Op. Dr. Nihat AYDIN ve Op. Dr. Eren ANĞ Kliniğimizde varis hastalığı tedavisine bakan uzman hekim arkadaşlarım sizleri bekliyor. Idea klinik ücretsiz varis muayene imkanı sunmaktadır.

Varis hastalığı ve tedavisi hakkında daha fazla bilgiye yandaki linkten erişebilirsiniz. https://www.varisistanbul.com 
https://www.varistedavi.gen.tr/varis-tedavi-edilmezse-tehlikeli-olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ali Rıza Sahap Barlas © 2017