Lazerle Ben Aldırma Zararlı mı?

Öncelikle yüzümüz ve vücudumuzda yer alan tüm benlerin bir miktar kanserleşme riski bulunuyor. Bunun dışında kişiye sadece estetik açıdan kötü görünmesi rahatsız edici olabilir. Tüm benler gelişmiş teknoloji ile alınmakta olup, uzak durmanız gereken tek yöntem ise ameliyatla ben tedavisi denebilir. Çünkü neşter ile kesilerek yapıldığı ve sonrasında dikiş atıldığı için hem kesik, hemde dikiş izi kalacaktır. O nedenle biz Idea klinik olarak sadece ameliyatsız ben tedavi yöntemleri uyguluyor ve öneriyoruz. Önerdiğimiz ve uyguladığımız tekniklerden biride Lazerle Ben Aldırma olup, hiç bir şekilde kişiye zararı olmayacağı gibi tedavi sonrası hiç bir iz kalmayacaktır. Lazerle Ben Aldırma İstanbul’da Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS yönetiminde Idea Klinik Kadıköy kliniğinde gerçekleştirilmektedir.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?
Koyu renkli benler ya melanin denilen kahverengi pigmentle oluşmuş, veya damar beni şeklinde olup, kırmızı renklidir. Renkli alanın ışıkla gelen ısıyı daha fazla tutması sonucunda ısınıp, melanin pigmenti içeren kahverengi benler lazer uygulandığında dokuda hasar oluşturacak düzeye kadar yükselir. Koyu renkli ben alanı içeren doku bir anlamda pişer ve altındaki canlı dokudan sınırlanarak ayrılır. Günler içerisinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini veya kaybolması şeklinde tedavi edilmiş olur, bu alanda uygulanan en küçük tedavi yöntemidir.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?
Ameliyatsız ben aldırma teknikleri arasında Lazer harici iki farklı yöntem daha bulunmaktadır. Lazer diğerlerine göre daha avantajlı olup, tedavi sonrası hiç bir iz kalmayacaktır. Fakat diğer iki yöntem ise tüm benlerde uygulanabiliyor olması nedeniyle daha çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?
Kişinin ben sayısına, uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenen ben aldırma ücretleri idea klinik sabit fiyat olup, aşağıdaki linke tıkladığınız güncel ben aldırma ücretlerini görebilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

Lazerle Ben Aldırma Video
Aşağıda yer alan Video’da lazerle ben aldırma dahil tüm yöntemlerin bilgisi verilmekte ve uygulanışı gösterilmektedir. Idea tarafından hazırlanan video’da ben aldırma işlemi yapılmış kişilerin öncesi ve sonrası görüntüleri yer almaktadır. Hazırladığımız video’yu mutlaka izlemelisiniz.

48 Soru Var

Doktora Sor
 1. Sercan

  Yüzümde çiller mevcut ben alımı gibi alabilir miyiz
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalar.leke şeklinde olan benleri alabiliyoruz.çil mi leke mi olduğunu bilmeden kesin bişe sölemek doğru olmaz.muayene olmanızda fayda var

 2. Alihan

  Merhaba hocam makatımın gevşek olduğunu hissediyorum sürekli gaz kaçırıyorum böyle hissetmem normal midir ?

 3. Muradiye

  Merhaba! Benm oğlumda kıl dönmesi var normalde ameliyat olcaktı ama komşumuz devlet hastanesinde kıl dönmesi ameliyatı olmuş kocaman dikişler atılmış ve günlerce yataktan kalkamadı bizde korkumuza başka yöntemler araştırırken sizi bulduk bize nasıl yardımcı olabilirsiniz ne yapmamız lazım ??
  op.dr.ali rıza şahap barlas
  merhabalar biz mikrosinüsektomi yöntemi ile ameliyat ediyoruz.uyguladığımız tedavi yönteminde amiliyata bağlı yaralanma küçük olduğu için tekrar riski diğer yöntemlere göre daha düşüktür.yapılacak işlemler için muayene olmadan birşey sölemek doğru olmaz.

 4. cihansel

  merhaba sag yanagimda ve cenemin sol tarfinda kucuk normal buyumeyen benler var 16 yasindayim benler beni rahatsiz ediyor aldirmak istiyorum duzcede yasiyorum hangi cerraha basvurmam gerekiyor ve ucret ne kadar olur tahmini ?
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalar.benlernizden radyofrekans yöntemiyle kurtulabilirsiniz.biz kendi şubelerimizde bu işlemi yapmaktayız.

 5. abdullah

  hocam 2 bacağımın arasında da et beni var iç çamaşırımı giyerken rahtsız oluyorum ve aldırmak istiyorum radyo frekans yöntemiyle tekrar çıkar mı?
  merhabalar.benlerinizden radyofrekans ile kurtulabilirsiniz.tekrarlma olmaz

 6. Mine

  Merhaba aliriza bey. Makatımda sonradan cikan bir ben vardi, sayica artiyor. Rengi de koyulasmis ilk cikanin. Radyofrekansla alinabilir mi? Iz kalır mi?
  Op. Dr. Alirıza Şahap Barlas
  Sizi görmeden birşey söyleyemem

 7. deniz

  hocam kanserleşme riski açısından benin renginin bir anlamı varmıdır
  Op. Dr. Alirıza Şahap Barlas
  bazı benlerin görüntüleriyle kansere meyilli olduğu anlaşılır

 8. levent

  hocam lazerle ben aldırmak istiyorum 60 a yakın ben var fiyat bilgisi verirmisiniz ?
  op.dr.ali rıza şahap barlas
  merhabalar.ilk ben 200 devam eden benler 100 er liradan ücretlendiriliyor.

 9. nisa

  hocam yüzümde koyu renkli güneş lekeleri var. bunlar lazerle tedavi edilebilir mi
  Op.dr Ali Rıza Şahap Barlas
  Merhabalar biz lekeleri radyo frekans buharlaştırma yöntemi ile Yok ediyoruz

 10. mustafa

  hocam merhaba kasığımda ben var takılıyor hocam beni kan tutuyor tedavi olurken çok kanıyor mu ?
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalr.ben alımında kan akmaz.

 11. Merve

  hocam boynumda çok büyük bir et ben var. patolojiye gönderebiliyor musunuz
  MERHABA.BİZ PATALOJİYE YOLLAMIYORUZ.

 12. serhat

  hocam iyi günler 4 adet ben aldırmak istiyorum özel sağlık sigortam var aldırınca tekrar çıkar mı?
  MERHABA.SİGORTAYLA ANLAŞMAMIZ YOK.BENLERİN TEKRAR ÇIKMA GİBİ OLASILIĞI YOK.

 13. bülent

  hocam merhabalar yüzümde benler var şimdi aldırsam güneş ışıkları iz yaparmı acaba bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Asistan

   Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.aşırı güneşe maruz kalacaksanız da koruyucu kullanmalısınız

 14. gizem

  merhaba hocam kolum da ve boynumda iki büyük ben var aldırsam iz kalırmı bide tedavilerden ne kadar ücret talep ediyorsunuz?

  1. Asistan

   Benin yapisina göre; lazer, radyo frekans, plazma veya elektrokoterle buharlastirma yöntemleri kullaniyoruz. Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isterse yapiyoruz. Ücret ben sayisina ve büyüklügüne göre belirlenir. 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02 nolu hatlardan ulaşabilirsiniz
   Saygilarimizla

 15. sahra

  hocam merhaba burun kenarımda bi ben var et benine benzer ama iz kalmasından korkuyorum ne yapmalıyım bide tedavi ücretiniz ne kadar?

  1. Asistan

   Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.0542 231 2823 veya 0216 357 00 02 görüntü atarsanız tedavi ve ücreti hakkında yardımcı olmaya çalışalım

 16. sait

  hocam merhaba benim sırt bölgemde yüzeysel benler var aldırsam iz kalırmı?

  1. Asistan

   merhaba;
   Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.
   0212 572 72 65 veya 0542 621 0888 nolu hatlardan bize ulaşabilirsiniz.

 17. selim

  hocam merhaba burun kenarında küçük siyah benlerim var ama aldırmak istiyorum muayene gelsem ücret ne kadar istersiniz?

  1. Asistan

   Muayene ücretsiz. Tedavi içinde whatsaptan görüntü atarsanız yardımcı olabiliriz
   0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

 18. melek

  hocam benleri alınca iz kalırmı benm ben çok buyuk ama ve siyah?

  1. Asistan

   Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir. görüntü yollayın bakalım
   0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

 19. nil

  hocam sağ yanağımda ben var bir kaç doktora sordum ameliyat yöntemiyle yapılırsa izin kalıyormuş lazer yöntemiyle iz kalıyormu ?
  merhaba.biz radyofrekans buharlaştırma yöntemi ile yakarak yok ediyoruz benleri.yüzde doksan iz kalmaz kalan yüzde onluk kısmınıda sadece siz bildiğiniz için fark edersiniz.şuanki görünümden daha iyi görüntü elde edersiniz.işlem yapıldıktan sonra benden kalıntı kalabilir onuda işlemden 2 ay sonra ücretsiz rütuş yapıyoruz.
  dilerseniz 02163570002-03 numaralardan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 20. can

  merhaba hocam buharlaştırma yöntemiyle ben aldırdıktan sonra tatile çıkcam .herhangi bir zararı olabilirmi güneşin ?
  merhaba.herhangi bir sakıncası yok.sadece bir gün su ve başka birşey değdirmiyorsunuz.bir gün sonra günlük hayata devam ediyorsunuz.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler..

 21. zeynel

  merhaba hocam ben aldırma işlemi sonrasında oluşan yara kaç gün içinde geçmekte ?
  merhaba.ben alındıktan sonra 2 ile 8 güne kabuk bağlar bir kaç gün içerisinde de kabuk düşer.kişinin yarayı iyileştirme durumuna göre ortalama iyileşme süresi 15 gündür.merhaba.evet bir iki güne ağrılarınızın geçtiğini hissedersiniz.yoğun ve kalın bir varisiniz var ise biraz morluk ve sertlik oluşur onlarda 1-2 haftaya geçer..dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 22. Halide

  Lazerle ben alıminda hiç iz kalır mı, kaç aya iyileşir, eski cilt haime döner?
  merhaba.lazerle ben alımını biz önermiyoruz kesin bir çözüm değil..dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 23. Yuki

  Merhaba hocam,birsuru ben ve cillerim mevcut yurtisinda yasiyorum gelsem 1 gunde maximum kac tanesini alabilirsiniz tesekkurler
  merhaba.çiller için birşey yapamayız ama benlerinizden kutulabilirsiniz.sizin istediğiniz kadar alabiliriz.herhangi bir sakıncası yoktur.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.veya 0542 231 28 23 numaradan whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 24. eray

  merhaba hocam ben aldırma işlemi sonrasında patolojiye gönderebiliyor musunuz ?
  merhaba.radyofrekans ile yakarak aldığımız için benden kalıntı kalmıyor o yüzden patalojiye yollanamıyor.muayene olduğunuzda zaten doktor bey size yapılması gerekeni söyler.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 25. ben

  merhaba hocam ben aldırma işlemi sonrasın da az da olsa çukur kalma olasılığı var mı dır ?
  merhaba.yüzde doksan iz veya çukur kalmaz kalan onluk kısmınıda sadece siz bildiğiniz için kendiniz fark edersiniz.
  dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 26. Cemil Turan

  Hocama merhaba kuyruk sokumumda sadece bir adet ben var. Boyutuna bakiyorum hep aynı. Gidiyorum doktora sigil deniliyor. Ama ben biliyorum ki o ben kendimi sigil olduguna inandıramiyorum bendir demi bu bi rahatlatin beni lutfen
  merhaba.daha önce hekim siğil teşisi koymuşsa doğrudur.dilerseniz bizede gösterebilirsiniz.bir kaç doktora göstermekte fayda vardır tabiki.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 27. fatma

  merhaba hocam yüzüm de 2 adet ben var hastaneye gittiğim de patoloji alınmasını söylediler ne yapmalıyım ?
  merhaba.muayene olmadan birşey söylemek doğru değil.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 28. fatma

  merhaba hocam koyu ve derin benim var yüz bölgem de lazer işlem yapıldığı zaman iz kalır mı ?

 29. soykan

  hocam iyi günler burnumun üstünde koyu siyah ben var aldırmak istiyorum ancak zararı olur mu ?
  merhaba.muayene olmadan birşey söylemek doğru olmaz ama genelde bir sakıncası olmuyor.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 30. şeyma

  hocam iyi günler et benlerini aldırmak kansere yol açar mı ?
  merhaba.hayır yol açmaz..dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 31. Şakir

  Burnumun yanındaki ben hızla büyüdü ve rengi de sanki koyulaştı. Eğer ameliyatsız olarak sizde aldırırsam ve kötü huylu çıkarsa bu defa ameliyat olmam şart mı olur?
  merhaba.herhangi bir sakıncası olmaz aldırmanızın.yinede muayene olmanızda fayda var bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 32. Rıfat

  Radyofrekans ile ben aldırmak kanser yapar mı?
  merhaba.hayır kanser yapmaz.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 33. serkan

  merhaba hocam ben aldırma işlemi sonrasında kırmızı olan görüntü kaç gün içinde geçmek de ?
  merhaba.alındıktan üç gün içerisinde kabuk bağlar.kırmızılık kalmaz.bir kaç gün içerisinde de kabuk düşer.iki ay içerisindede doku kendini yenileyerek kapanır.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 34. okan

  merhaba hocam siyah derin bir benim var . Aldırdığım zaman iz kalır mı ?
  merhaba.yüzde doksan iz kalmaz kaln onluk kısmınıda sedece kendiniz fark edersiniz oda bildiğiniz için .bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 35. Yağız

  Kirpik hizamdaki beni aldırmak istiyorum. Ne kadar olur. Sigorta var

 36. Yeliz

  Kirpik hizamdaki beni aldırmak istiyorum. Ne kadar olur. Sigorta var
  merhaba.ilk ben 250 diğer devam eden benler 125 liradan ücretlendiriliyor.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 37. Seçkin

  Doktor Bey kafamda saçlarımın arasında iki adet et beni var . işlem yapılınca o bölgedeki saçlarım dökülür mü. teşekkür ederim
  merhaba.hayır dökülmez.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu

 38. Gülay

  Hocam ailemde cilt kanseri var. benim de vücudumda çok sayıda ben var. bunların tamamını aldırmalı mıyım . yoksa bir tanesini aldırıp tahlil yaptırsam onun sonucuna göre karar versem uygun olur mu. görüşünüz nedir. teşekkür ederim
  merhaba.eğer vücuttaysa ilk etapda zaten 3 den fazla alınmasını uygun bulmuyorum.keloit denilen yaranın kendini kötü iyileştirme durumu olabiliyor.kanserle benin bir alakası yoktur.sadece dediğim gibi bir kaç tane aldırıp keloit olur mu olmaz mı onu görmemiz gerekir.ardından bütün benlerden kurtulursunuz.bir sakıncası yoktur.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 39. Elif

  Hocam lazerle ben tedavisinde benin büyüklüğünün bir önemi var mı
  merhaba.lazerle ben alımı kesin çözüm değildir.biz radyofrekans buharlaştırma yöntemi ile alıyoruz.benin büyüklüğü önemli tabiki dev ben dediğimiz vakalarda bir kaç seans uyguluyoruz.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 40. Asya

  Ben aldırınca başka yerlerden sayıca artarak çıkar diyorlar. Doğruluk payı var mıdır hocam
  merhaba.ben bulaşıcı bir hastalık değildir.yani başka yerlerden çıkmaz.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 41. bilal

  hocam merhaba ben alınırsa kansere dönüştürür mü ?
  merhaba.benlerin alımı kansere yol açmaz. dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 42. halil ibo

  hocam merhaba benler alındıktan sonra alınan yerde çukur ve iz oluşuyor mu ?
  MERHABA.YÜZDE DOKSAN İZVE ÇUKURLUK KALMAZ..dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ali Rıza Sahap Barlas © 2017