Kıl Dönmesi Mikro Sinusektomi

Makat hastalıkları genel anlamda kişide utanma sorununa neden olup, bu şekilde tedavisi sürekli ertelenen hastalıklar arasında yer almaktadır. Tedavisi sürekli geciktirilen makat hastalıklarından biride Kıl Dönmesi olup, hekimler arasında Pilonidal Sinus olarak bilinen bu hastalığın tedavisi artık çok kolay olduğunu söylemek gerekir. Klasik ameliyatları gereksiz hale getiren Mikro Sinusektomi sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede kıl dönmesine son vermektedir.

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Mikro Sinüsektomi Nedir?
Kıl Dönmesi tedavisi için geliştirilen en başarılı yöntemlerden biri olup, Bascom yönteminin modifiye ve geliştirilmiş halidir. Sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede Pilonidal Sinus probleminden kurtulup, hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Aynı zamanda yüzüstü yatma ve pansuman gerekmez. Çok ileri vakıalarda uygulanamıyor olsa da genel anlamda kıl dönmesi vakıalarının %80’lik kısmında uygulanıyor.

Tedavisi Nasıl Yapılır?
Muayene ile tespit edilen kıl yumağının olduğu yerde 2×2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıl yumağı kılları saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Cerrahi dikiş ile dikilmesi nedeniyle kolay kolay kıl dönmesi ameliyatı olduğu anlaşılmaz. Diğer klasik yöntemlere baktığınızda korkutucu bir iz kalmaktadır.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Idea Klinik İstanbul, Ankara ve İzmir kliniklerinde sadece 5 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur
Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Ameliyat Proctoloji Uzmanları Tarafından Yapılır!
Makat hastalıkları konusunda en az 20 yıllık tecrübeye sahip olan IDEA Klinik Doktorları genel cerrahi uzmanları olup, aynı zamanda Proktoloji konusunda binlerce tedaviye imza atmış isimlerden oluşmaktadır. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY ve Op. Dr. Altan KARAN hizmet vermektedir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler
İstanbul’da yaşayanlar için 3 farklı klinik ile hizmet veren IDEA Klinik Kadıköy kliniğinde Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS tarafından Mikro Sinusektomi uygulanmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle
Yukarıda özetle anlatmaya çalıştık ama yeterli olmayacaktır. En iyisi aşağıda yer alan video’da mikro sinüsektomi ve klasik ameliyatlar ile kıyaslamasını sonuna kadar izlemenizi rica ediyoruz.

Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS muayene ve tedavi işlemleri sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, Mikro Sinusektomi ve diğer tedavi yöntemlerine aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.kildonmesiklinigi.com/mikro-sinusektomi-ameliyati.asp

https://www.ideaklinik.com/mikro-sinusektomi-ameliyati.html

56 Soru Var

Doktora Sor
 1. serdar erkan

  İyi günler 26 gün önce kıl dönmesinden ameliyat oldum doktor tekniği gereği yaramın bi kısmını dikmedi açık kaldı 5 gün önceki kontrolümde madecassol krem verdi bunu açık yaranın içine mi sürecegim yoksa yara cevresine mi süreceğim ?

 2. hakan

  merhabalar Doktorum kıl dönmesini derinin altından ilaç verip yakarak tedavi edeceğini ameliyat sonrası orada ufak bir delik olacağını ve lokal anestezi uygulanacağından bir gün yatış olmasını söyledi ve normal hayatına devam edebileceğim söylendi bu tedavi mikro sinüsektomi midir?

 3. orhan

  İyi gunler ben 2 ay once kil donmesi ameliyati oldum. Alt tarafta yaramin zor kapanan yerinde delik gibi yara acildi oncesinde biraz kapandi ama bugun akinti basladi. Tekrarlama mi olmus yoksa tekrar ameliyat mi olnam gerek yardimci olursaniz sevinirim

 4. seyhan

  Kuyruk sokumumda 4 gün önce bir şişlik oluştu ve akıntı oldu suan o bölgede cıkıntılı et parçası mevcut bu kıl dönmesinden mi kaynaklıdır ?

 5. osman

  Hocam kuyruk sokumum da yaklasık 6 veya 8 e yakın delik var akıntım hiç olmadı deri altında şiskinlik yok sadece kaşıntım var deliklerin olmasına rağmen cerrahi müdahele düşünülmedi ne yapılması gerek hocam

 6. hakan

  Kıl dönmesi ameliyatı sonrası 10 gün sonra dikişleri aldırmaya gittiğimizde, iltihaplanma olduğu söylendi, hergün pansuman yapılması ve 1kutu daha antibiyotik kullanılması tavsiyesine uyduk, hergün pansuman yapmaya devam ediyoruz. ancak ameliyat sonrası 1 ay olmasına rağmen , yara hala kapanmıyor.. neyi yanlış yapıyoruz..? BU ARADA AMELİYATI SİZDE OLMADIK DEVLET HASTANESİNDE OLDUK ..TEŞEKKÜRLER

 7. osman

  merhaba ben microsinüsektomi yöntemiyle ameliyat olmak istiyorum fiyatı nedir ?
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalar.980 tl ile 2400 tl arasında fiyatlar değişiyor yapılacak işleme göre.muayene olmadan bir şey söylemek doğru değil

 8. erdi

  hocam merhaba 3 ay önce bende kıl dönmesi oluştu çok büyük bir alan değil ama daha ilerlemesini istemediğim için tedavi olmak istiyorum sgk var ücret ne kadar ?

 9. ali

  Karydakis ameliyatı oldum kuyruk sokumumda ufak bir enfeksiyon meydana geldi kokuda var ne yapmam gerekir.
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalar.apse oluşmuş olabilir veya tekrarlama yapmışda olabilir.muayene olmadan birşey söylememiz doğru olmaz.en kısa sürede bir doktora görünmenizde fayda var

 10. mükerrem

  merhaba, kıl dönmesi şikayetim var 2 yıldır. ara ara apse aldırıyorum. mikrosinüsektomi ile ameliyat olmak istiyorum. ücreti ne kadar olur?
  Op. Dr. Alirıza Şahap Barlas
  Mikrosinüsektomi 980 tl dir ama tabiki bu ameliyata uygunsanız

 11. erkan

  hocam merhaba 2 aydır kuyruk sokumumda bi şişlik var devlet hastanesine gttim kıl dönmesi olduğunu söylediler ama ben size de danışmak istedim.
  Op. Dr. Alirıza Şahap Barlas
  Buyrun gelin muayene olun muayeneler ücretsiz

 12. melih

  hocam merhaba bende kıl dönmesi var ama mikro sinusektomiye uygunmuyum değilmiyim bilmiyorum ama biran önce tedavi olmak istiyorum.
  Op. Dr. Alirıza Şahap Barlas
  önce muayene olmanız lazım

 13. ilyas

  hocam merhaba kıl dönmesi şikayetim var 1 bucuk aydır muayene olmak istiyorum size ücretlimi muayene ?
  Op. Dr. Alirıza Şahap Barlas
  merhabalar muaynelerimiz ücretsizdir.

 14. doğukan

  hocam 1 yıl önce kıl dönmesi ameliyatı oldum tekrarlama gibi bişey hissediyorum size muayeneye gelmek istiyorum.
  Op.dr Ali Rıza Şahap Barlas
  Merhabalar 02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823 numaralardan ulaşıp randevu alabilirsiniz

 15. TARIK

  HOCAM MERHABA BEN KIBRISTA YAŞIYORUM 1 YILDIR KIL DÖNMEM VAR AĞRI FALAN YOKTU AMA 1 HAFTADIR RAHATSIZ EDİYOR. SİZE ULAŞABİLECEĞİM NUMARA VARSA GÖRÜŞMEK İSTİYORUM.
  Op.dr. Ali Rıza Şahap Barlas
  Merhabalar 02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823 Numaralardan ulaşabilirsiniz

 16. abdurrahman

  hocam 17 yaşındayım 3 ay önce makat üstünde az ağrı ve ıslaklık hissetim dr gittim kıl dönmesi başlangıcı olduğunu söyledi yazın tedavi olmak istiyorum ama o zamana kadar çok ilerler mi ?
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalr.kistin ilerlemesini bilemeyiz apse oluşrurabilir veya apse patlayabilir.en kısa süürede bir hekime gözükmelisiniz

 17. ismail

  hocam merhaba ben almanyada yaşıyorum kıl dönmesi rahatsızlığım var nisanda 1 haftalığına türkiyeye gelcem ameliyat olup bir kaç gün sonra uçabilirmiyim kaç gün yatmam lazım ?
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalar.ameliyat olduktan sonra dönmenizde bir sakınca yok.

 18. erkunt

  hocam merhaba 3 senedir kıl dönmesi var ama 2 gün önce sertlik ve şişkinlik oldu dr gittim apse olduğunu söyledi apsenin boşaltılması gerekiyormuş sonrasında ameliyat olmam gerekiyormuş ikisini aynı gün olmaz mı ben pilotum ve zamanım yok fazla.
  merhabalar. aynı gün içerisinde operasyon yapabiliriz.isterseniz 0542 231 28 23 veya 0216 357 00 02 telefonlardan ulaşıp randevu alabilirsiniz.sağlıklı günler

 19. ramazan

  hocam 2 kez ameliyat oldum ve tekrar etti ve yine o bölgede şişlik var size muayene olmak istiyorum artık çok sıkıldım bu kıl dönmesiyle uğraşmaktan lütfen yardımcı olun.
  merhabalr.
  0542 231 28 23
  0216 357 00 02 numaralı telefonlardan ulaşıp randevu alabilirsiniz

 20. sevtap

  hocam merhaba kızım 14 yaşında kıl dönmesi var okuyor şuan yaz döneminde tedavisini yaptırmak istiyoruz ama o zamana kadar ilerleme olur mu ?
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalar.kıl dönmesinin ne zaman apse yapacağı veya ne kadar ilerleyeceği bilinmez.bir doktora gözükmesinde fayda var.

 21. ogün

  hocam 16 yaşında öğrenciyim kıl dönmesi sorunum var yaz tatilinde olmayı düşünüyorum sınavlardım var o zmana kadar daha çok ilerler mi ?
  op.dr ali rıza şahap barlas
  merhabalar.kıl dönmesinin ne zaman apse yapacağı ve ne kadar ileryeceği belli olmaz.

 22. enes

  hocam merhaba 1 hafta önce farkettim bi kaç tane delik var kuyruk sokumumun üstünde sivas da yaşıyorum geldiğim gün tedavi olup geri dönüş yapabilirmiyim ?
  MERHABA.EVET AYNI GÜN GELİP TEDAVİ OLUP GERİ DÖNEBİLİRSİNİZ.MUAYENE OLMADAN KESİN BİRŞEY SÖYLEMEKTE DOĞRU OLMAZ.DİLERSENİZ AŞAĞIDAKİ NUMARALARDAN ARAYIP BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.SAĞLIKLI GÜNLER.
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 23. ege

  hocam ben iki delik girişi var kıl dönmesi için ameliyat olmak istiyorum ama uygunmuyum değilmiyim bilmiyorum ?
  merhaba.muayene olmadaN KESİN BİŞE SÖLEMEK DOĞRU OLMAZ.AŞAĞIDAKİ NUMARALARDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.SAĞLIKLI GÜNLER
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 24. okan dede

  hocam ben samsunda öğrenciyim kıl dönmesi oldu bende 1 bucuk senedir vardı rahatsız olmuyordum ama 1 hafta önce kızarıklık ve şişkinlik oldu hazirana kadar burada kalmam gerekiyor beni idare edebilcek bir ilaç varmı haziranın 20 sinden sonra ameliyat olmak istiyorum.
  merhabalar.ilaçla tedavisi yok malesef.kıl dönmesinin ne zaman apse yapacağı veya ağrı oluşacağı belli olmaz.en kısa sürede tedavisini olmanızı öneririz.aşağıdaki numaralardan ulaşıp bilgi alabilrsiniz.
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 25. rüya

  hocam merhaba kıl dönmesi başladı 10 gün öncesine kadar biraz apse oluştu apseyi boşalttırmak istiyorum.
  merhaba.apse yaptıysa boşaltılması gerekir.aşağıdaki numaralardan ulaşıp bilgi alabilrsiniz
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 26. bulut

  hocam merhaba 3 4 yıldır kıl dönmesi sorunum var geçen hafta apse tarzında bişey aktı koku da oluştu zannedersem zamanı geldi ameliyat olmak istiyorum .
  merhaba.aşağıdaki numaralardan ulaşıp bilgi alabilirsiniz.sağlıklı günler.
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 27. Hakan

  Hocam merhaba bende kıl dönmesi var . makata yakın olması iyi değil diyorlar doğru mu

 28. ekrem

  hocam merhaba ben geçen sene ameliyat oldum aynı bölgede yine şişlik oldu tekrar nüksetme olma şansı var mı?

  1. Asistan

   kuyruk sokumunda olan şikayetler genelde kıl dönmesi rahatsızlığını akla getirir ağrı varsa apseleşmiş olabilir görmek gerekir

 29. bülent

  hocam merhaba 3 sene önce kıl dönmesi ameliyatı oldum tekrar nüksetti bu sefer sizin yöntemi gördüm inşallah uygunumdur size fotoğraf atsam bakma şansınız var mı ?

  1. Asistan

   0542 231 2823 veya 0216 357 00 02 buradan ulaşabilirsiniz

 30. ersin

  hocam merhaba daha önce 3 sefer kıl dönmesin ameliyatı oldum 1 hafta önce o bölgemde çok ağrı oldu kızarıklık da var birde size göstermek istiyorum.

  1. Asistan

   şikayetiniz apse gibi yakınınızda bir acile gidip apsenizi boşalttırabilirsiniz ya da gelirseniz yardımcı olabiliriz
   0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

 31. emre

  hocam iyi günler daha önce kıl dönmesinden operasyon geçirdim 3 yıl falan oluyor o bölgede şimdi yine şişlik oldu microsinüsektomi yöntemiyle tedavi olabilirmiyim ?

  1. Asistan

   Şişlik ağrılı mı ne durumda görmeden mikrosinüsektomi yapabiliriz diyememyiz dilerseniz whatsapptan bize ulaşabilirsiniz
   0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

 32. sezgin

  hocam merhaba 2 yıl önce kıl dönmesi amel,yatı geçirdim. son 6 aydır neredeyse sürekli o bölgemde ağrı ve şişlik oluşmakta ara ara akıntılarım oluyor. tekrar oluşmuş olabilirmi?

  1. Asistan

   Merhaba görmek gerekir 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02 ulaşabilirsiniz

 33. kasım

  hocam kondilom var ne yapmam lazım evliyim ve ilişki için ne önerirsiniz?

  1. Asistan

   Merhaba
   Tedavi olmalı hastalığınızı ertelememlisiniz ertelediğiniz hergün daha da artacak ve korunarak ilişki kurmalısınız.

 34. gülçin

  hocam iyi günler öncelikle bende kıl dönmesi var ama çok büyük olamdığını söylediler fakat alt tarafa yakın olması daha mı kötü zor mu olur ameliyatı?

  1. Asistan

   görmek gerekir genel durumunu ona göre yorum yapabiliriz bize ulaşın
   0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

 35. berk

  Hocam merhabalar kuyruk sokumumda kıl dönmesi var dediler doktora gidip bugün apseyi boşalttırdım. Ameliyat olmak için 3 hafta dediler. Antibiyotik Verdi. apseyi boşalttıktan sonra tampon yaptı. Nasıl duş alabilirim?

 36. fehmi

  merhaba hocam kıl dönmesi tedavisi ameliyatsız yapıla bilinir mi ?
  Kliniklerimizde kil dönmesi tedavisini mikro sinüsektomi yöntemiyle, 2 cm’lik alani uyusturarak yapiyoruz. Islemi 10-20 dakikada tamamliyoruz. Ameliyatta narkoz gerekmedigi için hemen evinize veya isinize dönebilirsiniz. Yara bakimi, pansuman ve yatak istirahati gerekmez. Iyilesme tamamlandiginda görünür bir iz kalmamaktadir.
  dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler..

 37. Aynur

  Hocam merhaba 3 yıl once kil dönmesinden açık ameliyat oldum. Soğuk havalarda ağrı oluyor. Soğuk havalarla ilgisi varmı ?
  merhaba.soğukla bir alakası yoktur.başka bir rahatsızlığınız olabilir.bir hekime başvurmanızda fayda var.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 38. Engin

  Hocam öncelikle saygı ve hürmetler ben 15 sene önce askerde kıl dönmesinden ameliyat oldum şimdi dikiş üzerinden apse patladı ve yoğun bir sekilde iltihap çıktı ağrım ciddi ölcüde azaldı ben şimdi 2.ameliyatım olucam fakat bu mikro sinüsektomi sistemi bende uygulanabilirmi tskler

  merhaba.herhangi bir sakıncası yoktur.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 39. ali

  merhaba hocam 10 sene önce kil dönmesi tedavisi oldum .Şuanda şikayetlerim başladı .Mikrosenüsektomi ile tedavi olabilir miyim ?
  merhaba.eğer tekrarladıysa hastalık yine ameliyat olmanızda sakınca yoktur.en kısa sürede fazla ilerlemeden hekime başvurunuz.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 40. Deniz

  Hocam merhaba kuyruk sokumumda ağrı ve akıntı var. Aşırı terlemeden kaynaklanıyor sanıyordum ama iltihap akınca öyle olmadıgını anladim. Simdi bu kil dönmesidir yoksa sadece enfeksiyondan kaynakli apsemi oluştu acaba
  merhaba.dediklernizin ikiside olabilr muayene olmadan birşey söylemek doğru değildir.en kısa sürede bir hekime başvurunuz veya dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 41. Derya

  Kıl donmesi tedavisi en gec nezaman olunmalıdir
  merhaba.Eğer tedavi edilmezde yıllarca devam eden kronik ve iltihabi akıntılar sonrasında çok düşük bir oranda da olsa kıl dönmesinden kanser gelişebilir. Bu nedenlerle ihmal edilmeden tedavi edilmesi gerekir.ilerlemesi ve kistin büyümesi kişinin vücut yapısına göre değişmektedir.kesin birşey söylemek doğru olmaz.en kısa sürede bir hekime başvurmanızda fayda var.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 42. Gülizar

  Kuyruk sokumumda delik var. Bu delik illa kıl dönmesi midir. Akıntı ve kötü yok.
  merhaba.evet sebebi kıl dönmesi olabilir.kesin bir şey söylemek için muayene olmanız bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 43. Büşra

  Hocam merhaba 1 yıl önce ķil dönmesinden devlet hastanesinde ameliyatoldum. Dikisler alindi ama oradaki açiklik bir türlü kapanmadı. Içi hafif pembe Akinti agrı sızı yok. Acaba tekrarlamış olabilirmi ?
  merhaba.içeride kıl olduğu sürece yaranız kapanmaz ve akıntı yapmaya devam eder.çok derinde değil ise kıl alınabilir ameliyat olmadan.derindeyse ve kist olduysa tekrar ameliyat olma ihtimaliniz vardır.ve apse yapmış olabilir.kısa sürede bir hekime danışmanızda fayda var.muayene olmadan kesin bir şey söylemek doğru olmaz.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 44. Osman

  Hocam merhaba. daha önce flap yöntemiyle ameliyat oldum. tekrar etti. mikrosinusektomi yapılabilir mi

 45. Osman

  Hocam merhaba. daha önce flap yöntemiyle ameliyat oldum. tekrar etti. mikrosinusektomi yapılabilir mi
  merhaba.flap yöntemi uygulamıyoruz biz zaten mikrosinüsektomi ile yapıyoruz ertesi gün de gündelik hayata devam edersiniz.
  muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 46. ayşen

  hocam iyi günler genital bölgemde kıl dönmesi sıkıntısı yaşıyorum tedavi olduktan sonra dikiş izi çok olur mu ?
  merhaba.kistin büyüklüğüne göre dikiş sayısı değişir.muayene olmadan birşey söylemek doğru değildir.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 47. atahan

  hocam merhaba 3 senedir kıl dönmesi rahatsızlığım var sıkıntım yoktu ama 2 gündür saçma bir acı ve şişkinlik var sanırım tedavi vaktim geldi tedavi olursam çok acır mı ve tekrar olur mu?
  kil dönmesi tedavisini mikro sinüsektomi yöntemiyle, 2 cm’lik alani uyusturarak yapiyoruz. Islemi 10-20 dakikada tamamliyoruz. Ameliyatta narkoz gerekmedigi için hemen evinize veya isinize dönebilirsiniz. Yara bakimi, pansuman ve yatak istirahati gerekmez. Iyilesme tamamlandiginda görünür bir iz kalmamaktadir. dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 48. aslan

  hocam merhaba mikrosinusektomi yöntemiyle tedavi olunca işime hemen dönebilirmiyim?
  merhaba.gündelik hayatınıza devam edersiniz işlemden sonra.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 49. Melike

  Hocam kıl dönmesinde yönteme nasıl karar veriyorsunuz. her kıl dönmesine mikrosinusektomi uygulanabiliyor mu
  merahaba.evresine göre değişiyor muayene olmadan kesin birşey söylemek doğru değil ama her kıl dönmesine yapılıyor diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ali Rıza Sahap Barlas © 2017