Hemanjiom (Damar Beni)

Damar BeniHemanjiom:Daha büyük yapılardır en sık dudaklarda görülür.Genellikle doğuştan vardır ve bebek büyüdükçe büyüme eğilimindedir.Kafanın yarısını kaplayacak büyüklüklere erişebilir.Büyüklüğüne paralel tedavisi güçleşir.

Hemanjiom tedavisi

Çok çeşitli olduğu için tedavi şekilleri de çok farklıdır.Tedavi şeklini belirleyen faktörler şunlardır

-Damar beninin büyüklüğü

-Yerleşim yeri (göz çevresiyle dudak çevresine yaklaşım farklıdır)

-Ciltten kabarıklık düzeyi.

Chery olarak adlandırılan küçük damar benleri lazerle veya radyo frekansla tedavi edilir.Lazerle tedavi 3-8 senas sürebilir ancak radyo frekans genellikle tek seansta tam düzelme sağlar.Lazer hiç iz bırakmazken RF fark edilmeyecek kadar haifif bir iz bırakabilir.

Hemanjiom denilen büyük damar benleri yerleşim yerine göre cerrahi olarak çıkarılabilir,köpük tedavisiyle büzüştürme tedavisi yapılabilir ve lazerle tedavi edilebilir.

Şarap lekesi denilen yüzeysel damar benlerinde tek tedavi yöntemi lazerdir,2-3 seans sürebildiği gibi 30-40 seans uğraşmak gerekebilir.

Bebeklerdeki damar benleri yakından takip edilmeli büyüme varsa müdahale edilmelidir.Bebeklerde bazen damar beni kendiliğinden gerileyebilir bu durumda müdahale ertelenmelidir.

Hemanjiom tedavi ücretleri

Tedavi ücretleri damar beninin yapısına,büyüklüğüne,yaygınlığına ve sayısına göre çok değişir.Küçük bir damar beni 400 TL ye tedavi edilebilir ancak büyük hemanjiom tarzı bir damar beni defalarca büyük ameliyat gerektirebileceğinden rakam çok değişir.Diğer taraftan şarap lekesi denilen bir damar beninde 3 seansta düzelirse makul bir fiyat çıkarken 30 seans sürmesi ciddi ekonomik yük getirebilir.Radyo frekansla tedavi edilen küçük damar benlerinin tedavi ücreti 500-1500 TL civarıdır ve tek seansta tedavi tamamlanmış olur.

https://www.hemanjiomtedavisi.com/hemanjiom-nedir

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-damar-beni.html

2 Soru Var

Doktora Sor
 1. Şerife

  Vücudumun belirli bölgelerinde nokta şeklinde minik kırmızılıklar var ve araştırdığım kadarıyla damar beni görünümünde bunların alınması gerekir mi ? İleride bana sıkıntı çıkarır mı ?
  op.dr. ali rıza şahap barlas
  merhabalar.sağlık açısından herhangi bir sakıncasını görmezsiniz.kozmetik olarak rahatsız oluyorsanız radyofrekans yöntemi ile alıyoruz .

 2. hamit

  merhaba benim bacağım da iki tane kahverengi ben var aldırmak istiyorum ayrıca boynumda da var onlardan da rahatsız oluyorum et beni değil hiçbiri düz normal kahverengi ben alınabilir değil mi
  op.dr. ali rıza şahap barlas
  merhabalar.radyofrekans yöntemi ile benlerinizden kurtulabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ali Rıza Sahap Barlas © 2017