Güncel Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Basur TedavisiUtangaçlık, ameliyat korkusu ve bazende sorun maddi sıkıntısı ile geçiştirilen hemoroid tedavisi bir noktadan sonra hayatı çekilmez hale getirip tek çıkış yolu tedavi olduğunda aslında geçen zamana pişman olursunuz. Hastalarımızın bir çoğu hemoroid ameliyatı korkusu ile geçiştirmekte, büyük bir bölümü ise makat bölgesi olması nedeniyle utanma sorunu yaşadıkları için hep 2. plana atmaktadır. Öncelikle hemoroid ameliyatı yanlış bilinen bir kavram olup tedavisi ayaktan yani 10 dakikada yapılmaktadır.  Narkoz, hastanede yatma vs gerektirmeyen 3 basit teknik kullanılmaktaır. Aşağıda kısa ve özet şekilde aktaracağım tedavilerin nasıl yapıldığını aynı zamanda vereceğim linkten izleyebilirsiniz.

THD-HAL Yöntemi
Hemoroidi besleyen 3 damarı bir cihaz yardımıyla bağlayarak basuru beslenmez hale getirmek üzere geliştirilmiştir. Beslenemeyen basur maksimum 1 ay gibi bir sürede %95 oranında küçülüp yok olmaktadır.

3. Derece hemoroidlere kadar uygulanabilen Hemoroid Bandligasyonu yine bir cihaz yardımıyla hemoroid memesini çektirip en son kısmına lastik halka takmaktadır. O lastik hemoroide gelen kan akışını engellemekte ve basur memesinin beslenemip çürümesi ve 1 hafta içerisinde düşmesi ile sonuçlanır.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Diğerlerine göre daha farklı bir yöntem olan Lazerle Hemoroid Ameliyatı hemoroid memesini verdiği 180 dereceye kadar ısı ile pıhtılaştırıp adım adım küçültmeyi amaçlamaktadır. Yukarda saydıklarım her biri bilimsel yöntemler olup bu işin krem, ilaç yada bitkisel karışımlarla olmayacağını görmeniz için paylaşmak istedim. Soru ve sorunlarınızı aşağıdaki soru ve yorum formundan iletmenizi bekliyor sağlıklı günler diliyorum.

Yukarda bahsi geçen hemoroid tedavi yöntemlerinin nasıl yapıldığını izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.
https://www.hemoroidklinigi.com/hemoroid-ameliyati.asp

1 Soru Var

Doktora Sor
  1. Kadir

    Doktor Bey bandligasyon tedavisi acılı bir işlem mi
    merhaba.hayır ağrılı bir işlem değil.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ali Rıza Sahap Barlas © 2017